avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fraude internet
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fraude internet

Buna ziua

Ma intereseaza ce lege/legi reglementeaza fraudele pe internet, in speta oferirea de date false.

Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Andrei_I , utilizator 09:36, 20 Ianuarie 2012
care date sa fie false? sunt multe cazuri de tranzactii pe internet asa ca trebuie sa detaliati cazul
~ Conținut șters la cerere ~
Ma intereseaza in general ce legi reglementeaza infractiunile informatice, mai departe ma descurc sa lucrez pe ele. Eu nu gasisem decat in codul penal cate ceva.
Va multumesc pentru raspunsuri.
O zi buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extradare? Daniel Firica Daniel Firica Buna seara! Caz ipotetic: Cetateanul X de nationalitate.. sa zicem Olandeza.. a savarsit o infractiune pe teritoriul Australiei. Acum locuieste in ... (vezi toată discuția)
Infractiuni informatice in noul cod penal 2014 enacherobert enacherobert Buna ziua, am un proces deschis din cauza unor infractiuni informatice, am cautat pe internet dar nu am reusit sa gasesc ceva concret.Stie cineva ce schimbari ... (vezi toată discuția)
Frauda pe internet Fabia_05 Fabia_05 M-ar interesa sa aflu care este pedeapsa pe care o risca cel cae comite frauda pe Internet, gen golire de conturi s.a. si eventual cum se poate reduce pedeapsa ... (vezi toată discuția)