Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fraude internet
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fraude internet

Buna ziua

Ma intereseaza ce lege/legi reglementeaza fraudele pe internet, in speta oferirea de date false.

Multumesc anticipat
care date sa fie false? sunt multe cazuri de tranzactii pe internet asa ca trebuie sa detaliati cazul
~ Conținut șters la cerere ~
Ma intereseaza in general ce legi reglementeaza infractiunile informatice, mai departe ma descurc sa lucrez pe ele. Eu nu gasisem decat in codul penal cate ceva.
Va multumesc pentru raspunsuri.
O zi buna!