avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fuga inaintea inchisorii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fuga inaintea inchisorii

ce se intampla daca primesc inchisoare cu executare iar eu "dispar" ,fug inaintea inchisorii?
Veţi fi dat în urmărire şi probabil că veţi fi găsit. Veţi fi extrădat şi veţi executa pedeapsa atunci.
Veti fi dat in urmarire si, in cele din urma prins .
si primesc cateva luni sau ani in plus?
o sa va afecteze la eliberarea conditionata...asa ca e posibil sa primiti 1/3 din pedeapsa in plus.
In cazul fericit ,poate sa nu va prinda si sa beneficiati de prescrierea executarii pedepsei,insa trebuie sa fugiti in kongo :D

Alte discuții în legătură

Condamnare cu executare dodorel62 dodorel62 Doresc sa stiu , daca o persoana din Romania este condamnata in Spania definitiv la 4 ani cu executare pentru bataie si are timp de 4 ani interdictie pe ... (vezi toată discuția)
Tratat de extradare !!!! ioanax ioanax sotul meu are de executat o pedeapsa de 2 ani in romania de moment este in ungaria,doreste s se stabileasca intr-o tara fara tratat de extradare s poata sta ... (vezi toată discuția)
In cat timp se prescrie o pedeapsa cu inchisoarea? Maria270 Maria270 Buna ziua, As dori sa stiu in cat timp se prescrie o pedeapsa finală de 4 ani închisoare şi 2 ani pedeapsă complementară? Momentan nu ma aflu in ... (vezi toată discuția)