Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camere de luat vederi in clasele de scoala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camere de luat vederi in clasele de scoala

Buna ziua,

As dori sa stiu daca este legal sa se introduca in toate salile de clasa camere de luat vederi si daca exista vreo prevedere legala in acest sens, care este aceasta ?

Multumesc anticipat,
Nu exista nici o prevedere legala care sa interzica introducerea de camere de supraveghere video in clase. Totusi, conf. intelegerii cu sindicatele exista necesitatea acordului profesorilor.