Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Platesc mai mult RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Platesc mai mult RCA

buna, avand o masina pe numele meu, dando la 1 prieten , a facut un accident, cineva va plati RCA-ul mai mare atat eu cat si cine a produsc accindetul? sau daor cel care a facut accidentul? sau eu , masiinda fiind pe numele meu?
Dumneavoastra platiti mai mult la RCA la viitoarea polita de asigurare. Baza de date va recunoaste automat seria de sasiu a masinii si astfel se va aplica sistemul malus pentru daunele anterioare..... pe langa faptul ca pierdeti reducerea pentru perioade succesive fara daune vi se mai adauga si clasa de malus astfel platind semnificativ mai mult.