Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Casa de Sanatate suporta o parte din valoarea unei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Casa de Sanatate suporta o parte din valoarea unei proteze?

O persoana in varsta de 91 ani are fractura de col femural. Trebuie operat si pusa proteza in valoare de aprox. 1400 lei.
Nu suporta Casa de Sanatate macar o parte din valoarea protezei?
Mentionez ca persoana are o pensie in valoare de 545 lei.
Trebuie vazut exact despre ce este vorba asa ca va recomand sa cititi conditiile de acordare a dispozitivelor medicale pe site-ul de mai jos:
[ link extern ]
O discutie similara din care trebuie sa intelegeti ca daca intruniti conditiile de acordare,aveti dreptul la o reducere integrala a costului protezei necesare sau la plata unui anumit procent daca este cazul.
www.avocatnet.ro/content/for...
Multa sanatate!
L.C.