Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto - autoturism inmatriculat cu recarosare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto - autoturism inmatriculat cu recarosare

Buna,detin un autoturism adus din Germania in septembrie 2007 iar in octombrie 2007 am decis sa il inmatriculez cu recarosare tinand cont de taxele exorbitante pe care trebuia sa le platesc pentru 1.8 euro 2!
Intrebarea mea este: daca vreau sa vand autoturismul,cumparatorul trebuie sa plateasca taxa de inmatriculare avand in vedere noua legislatie?
Multumesc
Mihai
mihai_mm, utilizator
Daca nu a fost achitata taxa,da,cumparatorul detine obligatia achitarii acesteia,conform norme in vigoare