Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta de asigurare de sanatate pentru pensionari
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta de asigurare de sanatate pentru pensionari

Buna ziua,
Anul trecut am fost in somaj, am obtinut o adeverinta de asigurare de sanatate (trimisa prin posta). Din decembrie am primit decizia de pensionare. Nu am reusit sa ma lamuresc ce acte imi trebuiesc pentru a obtine o noua adeverinta de sanatate (am depus atunci: copie dupa cartea de munca , adeverinta de la Administratia financiara 2006-2011 copie CI).
Se mai poate obtine tot prin recomandata cu confirmare de primire.
Acum e suficient cuponul de pensie nu mai aveţi nevoie de altceva.