Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant sc infiintata 2011
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant sc infiintata 2011

Buna ziua,

Pentru o societate infiintata in mai 2011 care nu a desfasurat activitate inca(fara venituri),singurele inregistrari fiind cheltuielile de constituire si nc de salarii pentru administrator care are contract de munca si plata contributiilor la salariu se depune bilant sau declaratie ca nu a avut activitate?
Multumesc.
In opinia mea depuneti declaratie de inactivitate pe propria raspundere a administratorului.

Administratorul pe ce si-a luat salariul pana acum? :innocent:
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
nu si-a ridicat salariu, a platit doar contributiile prin aport personal.