avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant sc infiintata 2011
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant sc infiintata 2011

Buna ziua,

Pentru o societate infiintata in mai 2011 care nu a desfasurat activitate inca(fara venituri),singurele inregistrari fiind cheltuielile de constituire si nc de salarii pentru administrator care are contract de munca si plata contributiilor la salariu se depune bilant sau declaratie ca nu a avut activitate?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: mihaela_86 , utilizator 10:08, 24 Ianuarie 2012
In opinia mea depuneti declaratie de inactivitate pe propria raspundere a administratorului.

Administratorul pe ce si-a luat salariul pana acum? :innocent:
Ultima modificare: Luni, 23 Ianuarie 2012
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
nu si-a ridicat salariu, a platit doar contributiile prin aport personal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant sc infiintata 2011 mihaela_86 mihaela_86 Buna ziua, Pentru o societate infiintata in anul 2011, care nu a desfasurat activitate inca (fara venituri), singurele inregistrari fiind cheltuielile de ... (vezi toată discuția)
As dori o lamurire webber webber Am o firma noua.un srl.infiintata la sfarsitul lunii ianuarie 2010.nu am avut inca nici o activitate.sint administratorul firmei.fara asociati.si angajati.cind ... (vezi toată discuția)
Declaratie inactivitate sau bilant? carmenbn carmenbn Un SRL infiintat in 02.2012 are facturi de la ONRC,a achizitionat stampila,registre,a depus declaratiile 100 in 03,06,09.2012.La 31.12.2012 depune declaratie ... (vezi toată discuția)