Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... calcul dobanda legala
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

calcul dobanda legala

Cum se calculeaza dobanda legala a sumei reprezentand taxa de poluare cu sentinta definitiva care trebuie sa mi-o restituie Administratia Financiara , in sentinta scrie ca dobanda se va calcula cu data de 27.06.2011 pana la restituirea banilor . Trebuie sa trec eu suma care reprezinta dobanda pe cerere sau calculeaza ei ?
Va multumesc !
Nu trebuie sa scrieti dv. nimic, doar sa faceti cerere la Finante, la care atasati sentinta legalizata si se ocupa ei de calcule, stiu ei cum, asa am facut si eu