Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... restituire taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

restituire taxa poluare

In anul 2008 am achitat taxa de poluare in cuantum de 3181 Ron, am solicitat Administratiei Finantelor Publice Bacau restituirea sumei, reprezentand taxa de poluare calculata conform dispozitiilor O.G. 50/2008, motivat pe faptul ca aceste dispozitii sunt contrare normelor imperative si obligatorii ale Comunitatii Europene.
Raspunsul Administratiei Finantelor Publice Bacau a fost negativdrept pentru care va solicit ajutorul in vederea recuperarii taxei
Ceea ce trebuie sa faceti acum este sa va adresati Tribunalului cu o cerere de chemare in judecata prin care sa solicitati obligarea Administratiei Financiare sa va restituie taxa de poluare, dobanda fiscala si cheltuielile de judecata. Daca aveti nevoie de sprijin ma puteti contacta si telefonic, la Oradea sunt foarte multi oameni care introduc astfel de procese.