Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... chirie pentru spalatoria blocului fara contract
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

chirie pentru spalatoria blocului fara contract

buna ziua am si eu o mare dilema m am trezit ca am de plata pe langa intretinere si o suma de 35 ron care reprezinta chirie pentru spalatoria blocului din 16 apartamente care sunt pe scara numai eu sunt trecut la plata desi aceea spalatoria a fost folosita de toti locatari fara sa plateasca sau sa semneze vreun contract de inchiriere si momentan eu nu am nici un obiect in aceea spalatorie si alti locatari au . ce trebuie sa fac ? va multumesc
Depuneti o contestatie presedintelui de asociatie in care va explicati nedumerirea cu privirea la plata chiriei intru-cat dv. nu aveti contract de inchiriere si uscatoria este parte comuna , de ce sa platiti .
Adriantot, moderator