Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executarea silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executarea silita

Buna ziua,
Am o problema, am un credit la o banca din anul 2005, am platit ratele 1 an jumate apoi nu am mai putu plati deoarece am ramas somer (si in momentu de fata tot sofer sunt).Problema este ca o firma de recuperatori tot imi trimite plicuri acasa, tot vine pe la usa ca ma executa cu bunurile mobile si imobile.
Precizez ca eu numai stau la adresa respectiva acolo stau parintii mei (casa fiind pe numele lor, eu m-am mutat cu prietena cu chirie.
Intrebare exista vreo posibilitate sa execute bunurile parintilor mei si mobile si imobile , in mod special casa ?Precizez ca eu nu am nici un bun pe numele meu si nici venituri din salarii.Multumesc frumos si astept raspuns.
daca parintii nu au garantat acest credit, nu pot fi executate bunurile si veniturile acestora