Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cine elibereaza o adeverinta de la Registrul Agricol?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cine elibereaza o adeverinta de la Registrul Agricol?

eliberarea unei adeverinte de la registrul agricol,se elibereaza de persoana imputernicita cu completarea sau secretarul ?
se intocmeste de catre inspectorul de la compartimentul agricol.
Adev.de la reg.agricol se elibereaza de catre referentul/inspectorul agricol, se semneaza de catre secretarul uat (care este seful direct) si de catre primar.Daca, la momentul solicitarii, persoana respectiva este in concediu, sau alt liber motivat, respectiva adeverinta poate fi eliberata de care secretarul uat, sau de catre alta persoana delegata, cu obligativitatea respectarii corectitudinii datelor inscrise in Reg.agricol (obligativitate de care persoana care intocmeste adeverinta este direct raspunzatoare)