Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare autoturism

buna ziua, am si o nelamurire.
am cumparat in noiembrie 2011 o masina marca audi a4,1.6,benzina,an fabricatie 1998. a fost adusa din germania si inmatriculata in tara in decembrie 2010. am facut act de vanzare cumparare cu proprietarul.masina este inmatriculata in alt judet. ce acte sunt necesare pt a o inmatricula pe numele meu?
Pentru inmatriculare aveti nevoie de :
Cererea tip;
Cartea de identitate a vehiculului;
Fişa de înmatriculare cu viza agenţiei fiscale;
Actul de proprietate;
Certificatul de autenticitate - R.A.R;
Inspecţia tehnică periodică;
Poliţa de asigurare obligatorie;
Taxă înmatriculare auto - Consiliul Local;
Contravaloare certificat de înmatriculare - CEC;
Certificatul de înmatriculare vechi;
Plăcile cu numerele de înmatriculare;
Actul de identitate al proprietarului sau certificatul de înregistrare al firmei,după caz;
~ Conținut șters la cerere ~