Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... transcriere autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

transcriere autoturism

As dori sa stiu de ce acte am nevoie pentru transcrierea unui autoturism in cazul in care pe talonul masinii figureaza un nume, iar impozitul la Primarie este pe alt nume.
Multumesc.
Acte necesare pentru inmatriculare
-cererea tip
-cartea de identitate a vehiculului
-fisa de inmatriculare, cu viza agentiei fiscale
-documentul de proprietate
-certificatul de autenticitate - R.A.R
-Inspectia tehnica periodica
-polita de asigurare obligatorie
-Taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule achitata la Administratia Finantelor Publice
-Taxa de inmatriculare auto - consiliul local;
-contravaloare certificat de inmatriculare - CEC;
Actul de identitate al proprietarului sau certificatul de inregistrare al firmei
Atentie la certificatul fiscal obligatoriu la incheierea documentelor de tranzactionare bun mobil

Si aveti idee, de ce pe talon este trecut ca proprietar X, iar la Primarie la impozit este proprietar Y?