Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie pt crestere copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie pt crestere copilului

buna ziua, as dori sa stiu si eu cat timp beneficiez de indemnizatia de nastere.
am nascut pe data de 8 aprilie 2010,iar dosarul l-am depus la 45 zile de la nastere.as dori sa stiu cand imi inceteaza acordarea acesteia
Pana la 8 aprilie 2012 veti primi indemnizatia.
Plata drepturilor indemnizatiei inceteaza cu ziua urmatoare celei in care copilul a implinit varsta de 2 ani.