avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie pt crestere copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie pt crestere copilului

buna ziua, as dori sa stiu si eu cat timp beneficiez de indemnizatia de nastere.
am nascut pe data de 8 aprilie 2010,iar dosarul l-am depus la 45 zile de la nastere.as dori sa stiu cand imi inceteaza acordarea acesteia
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:44, 21 Ianuarie 2012
Pana la 8 aprilie 2012 veti primi indemnizatia.
Plata drepturilor indemnizatiei inceteaza cu ziua urmatoare celei in care copilul a implinit varsta de 2 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reinceperea activitatii dupa terminarea concediului pentru cresterea copilului mkduck2001 mkduck2001 Va rog sa imi spuneti care este ziua in care trebuie sa se reinceapa activitatea dupa concediul de crestere a copilului? Vreau sa imi dati un exemplu concret : ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie al doilea copil july_pink2003 july_pink2003 Buna ziua, Am un copil de un an, beneficiez de indemnizatie de crestere copil de 75% din salariu. Daca o sa nasc un al doilea copil pana cand primul va ... (vezi toată discuția)
Depunere dosar crestere copil pana la varsta de 1 an SIRBUMARIA SIRBUMARIA Buna ziua, Eu am nascut pe 15 septembrie 2011,:\"> concediul prenatal nu l-am luat inanite de nastere. Din Lege reiese ca am dreptul la126 zile de ... (vezi toată discuția)