Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Contract inchiriere
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Contract inchiriere

Buna ziua, sunt administratorul unei societati, doresc sa mut punctul de lucru la o alta adresa, unde ar urma sa platesc chirie. Spatiul nu este amenajat, si am convenit cu proprietarul ca eu (societatea) sa amenajez spatiul, urmand ca pt contravaloarea investitiei in amenajare, sa nu platesc chirie o anumita perioada.
Cum se poate face un contract de inchiriere in aceste conditii?
Proprietarul (persoana fizica) v-a fii nevoit sa plateasca impozit pt aceasta perioada in care, practic, nu incaseaza banii pe chirie?
Ce trebuie specificat in contract?

V amultumesc!
Specificati exact de doriti sa faceti in contractul de inchiriere, la obligatiile partilor sa mentionati toate costurile investitiei si data de la care incepe plata efectiva a chiriei. Proprietarul nu are ce impozit sa plateasca pana nu primeste chiria efectiva.