Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma suspendata

in luna aprilie expira termenul de suspendare pe 3 ani a unei societati
mentionez ca firma era platitoare de tva
la activare ma pot inregistra ca neplatitor de tva?
Da, va puteti modifica statutul.
La incheiaerea suspendarii,soc.va reveni la statutul de platitor de tva.
In anul urmator va puteti exercita optiunea -neplatitor de tva-pana la data de 20.01.
Nu v-am raspuns corect imi cer scuze.S-a modificat termenul de 20.01.
Mai multe detalii gasiti aici
www.avocatnet.ro/content/art...
multumesc