Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile libere/disponibile pentru mutarea cu domiciliul?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile libere/disponibile pentru mutarea cu domiciliul?

Buna ziua! Imi puteti preciza daca exista specificat in codul muncii sau legislatia conexa/aditionala vreo prevedere legala referitoare la mutarea cu domiciliul? Cu alte cuvinte, sunt angajat cu norma intreaga si urmeaza sa ma mut cu domiciliul din mediul urban in mediul rural si doresc a cunoaste daca se poate apela la legislatia muncii.

Va multumesc!
Nu exista nicio astfel de prevedere in Codul Muncii sau intr-un alt act normativ .....