Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas M.A.I si alte venituri
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas M.A.I si alte venituri

Buna seara, as avea si eu o nelamurire in legatura cu pensia de urmas m.a.i. si angajarea.Sunt studenta,beneficiez de pensie de urmas militara si in acelasi timp mi-as dori sa ma angajez...din cate am mai citit la voi pe forum si m-am mai interesat,nu am inteles ce salar ar trebui sa am pe carte de munca, sa am o patrime din salariul mediu pe economie sau din salariul brut? Va multumesc si astept raspunsul dumnevoastra.
Intrebati la Casa de Pensii de la care ati primit pana acum pensia de urmas (banuiesc ca este vorba de Casa sectoriala de pensii a MAI).