avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pe cont de economii pentru copil, este posibil?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pe cont de economii pentru copil, este posibil?

Buna seara, vreau sa va intreb, daca am deschis un cont de economii, pe numele copilului meu in varsta de un an, iar eu sunt administratorul contului si am datorii, urmand sa mi se popreasca salarul, respectiv conturile, va fi afectat si contul copilului? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 06:32, 24 Ianuarie 2012
Doar daca sunteti titularul respectivelor conturi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont-sulta minori ContSters257745 ContSters257745 Buna ziua! Am divortat cu partaj acum cativa ani. Cf horararii de partaj, mama, careia i-au fost incredintati minorii, se obliga [b]sub forma de sulta[/b] ca, ... (vezi toată discuția)
Cont bancar pe numele unuia dintre soti, eventuala succesiune ContSters359971 ContSters359971 Buna ziua Situatia este urmatoarea: am intr-un cont bancar deschis pe numele meu niste banuti care sunt ai copilului, bani primiti de la botez, bunici, etc., ... (vezi toată discuția)
Poprire cont economii pt copii Mateifd Mateifd Buna ziua Imi puteti comunica va rog daca sumele din contul de economii deschis pe numele copilului minor și unde sunt împuternicit pot fi ... (vezi toată discuția)