Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am castigat procesul, cum recuperez amenda?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am castigat procesul, cum recuperez amenda?

BUNA ZIUA! VA ROG SA IMI SPUNETI CUM POT RECUPERA TARIFUL DE DESPAGUBIRE PLATIT LA CNADR PENTRU O AMENDA LA ROVIGNETA IN CONDITIILE IN CARE EU AM CASTIGAT IN INSTANTA PROCESUL CU ACESTIA. CEI DE LA OFICIUL JUDETEAN MA INDRUMA CATRE CNADR AVERTIZANDU-MA CA ESTE APROAPE IMPOSIBIL SA MAI RECUPEREZ BANII. VA MULTUMESC
apelati la un executor judecatoresc sa puna poprire pe conturile CNADR
VA MULTUMESC PT.SFAT .DAR POT OBLIGA CNADR SA IMI ACHITE SI CHELTUIELILE AFERENTE?
IlieFLORIAN, utilizator