Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor CEC depuneri
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

CEC depuneri

Buna ziua.
Am gasit de curand , carnet de CEC (libret de economii), care este pe numele meu din 1999. Am la sold trecut suma de 10.000 lei, din anul 1999. As dori sa stiu daca mai am banii acestia in contul de economii de la CEC si ce valoare au acuma? Oare merita sa ma duc sa intreb la banca CEC?? Astept un raspuns , va multumesc.

Este posibil ca odata cu denominarea sa se fi redus considerabil valoarea.
O situatie similara:
[ link extern ] /
L.C.
Sigur Laura, prin denominare depunerea celor 10000 lei s-a transformat intr-un leu nou. Trist, dar adevarat. :(