Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Serie CI mentionata gresit in procesul verbal de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Serie CI mentionata gresit in procesul verbal de contraventie

Buna ziua,
Pot contesta un proces verbal prin care a fost aplicata o sanctiune contraventionala pe motiv ca agentul a scris gresit seria de buletin?
Multumesc!
Verificati continutul PV sub aspectul respectarii art 16,17,19 din OG nr 2/2001 privind regimul juridic al contraventiilor
In termen de 15 zile de la comunicarea PV aveti dreptul sa formulati plangere contraventionala la judectoria responsabila locatiei unde a fost constatata si consemnata contraventia