Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificate de actionar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificate de actionar

imi poate spune cineva ce se stie de acele certificate de actionar care au aparut prin 1996.Tatal meu are unul de la o firma din Cluj pt. care a primit de vreo doua ori ceva dividente,asta se intampla prin anul 1999,iar de atunci nu m-ai stie nimic.

va multumesc
Trebuie sa luati legatura direct cu reprezentantii firmei emitente, birou actionariat, daca firma mai exista. Daca firma a fost lichidata in urma procedurii falimentului, pachetul de actiuni pe care le detine nu mai sunt valabile.