Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stagiu cotizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stagiu cotizare

Buna seara!

Va rog, ma puteti ajuta cu un model de formular stagiu de cotizare (ce ar trebui sa cuprinda acest fomular) eliberat de angajator, pentru a-i servi salariatului pentru dosarul de pensionare ?

Multumesc!
Dovada stagiului de cotizare o ia de la Casa de Pensii ... angajatorul ii elibereaza o adeverinta de vechime pentru perioada lucrata ... contra unei taxe fixe , Casa de pensii elibereaza un certificat de stagiu de cotizare.