Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... nedumirire: de ce prietenul meu nu mai poate scrie in ...
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

nedumirire: de ce prietenul meu nu mai poate scrie in forum?

un prieten abonat la avocatnet a fost stopat de la intrebari,raspunsuri in forum si utilizotoeri spunandu-i-se "utilizator b a n a l ??!!.. cine poate sa explice ?=D>
:)
presupun ca i s-a spus "utilizator banat" ceea ce e cu totul altceva - a incalcat regulamentul forumului, probabil i s-a atras atentia, a contiunat incalcarea regulamentului si atunci a fost banat.
Utilizatorul este banat , nu "banal" cand prin exprimarea sa pe forum nu respecta regulamentul pe care aveti posibilitatea sa il cititi si dvs.
Aveti posibilitatea sa gasiti in DEX , semnificatia cuvantului "banal"
In aceste cazuri , pe o perioada de timp , i se interzice sa mai scrie pe forum.
Banat inseamna ca i s-a interzis sa posteze in forum pentru o perioada de timp. Durata banarii depinde de gravitatea incalcarii regulamentului.

Prietenul dvs. a fost banat pentru 7 zile iar explicatia pe care a dat-o Alin Popescu acestei ''pedepse'' este urmatoarea:

Taur36 primeste ban temporar, 7 zile, pentru scrierea de mesaje ilizibile si agresive in forum. Il rugam sa se conformeze regulamentului forumului sau, daca va considera ca regulamentul nu i se potriveste, il rugam a acceseze siteuri care permit astfel de comportamente.

In viitor, se va lua masura banarii definitive, in situatia in care utilizatorul recidiveaza.

www.avocatnet.ro/content/for...

Deci puteti sa-i spuneti ca din 27 ianuarie poate posta din nou - desigur in alt stil decat a facut-o pana acum.

Va rog sa ii mai spuneti prietenului dvs. ca nu este voie sa isi faca 2 conturi pentru ca in Regulament scrie:

Fiecare utilizator este identificat printr-un singur nume de utilizator (user). Înregistrarea sub alt nume a aceleiasi persoane se numeste "clona", aceasta practica nefiind acceptata in nicio comunitate online si conducand la stergerea tuturor clonelor.

www.avocatnet.ro/content/tag...

Sper ca pe viitor sa ne bucuram de liniste atat noi (ma refer nu doar la moderatori, ci si la utilizatorii pe care dumnealui i-a jignit) cat si prietenul dvs.
Adica ar fi de preferat ca modul politicos in care scrie cand are intrebari sa fie si modul in care raspunde in discutiile la care participa.

Zi frumoasa!