Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Depunere declaratia 100
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Depunere declaratia 100

Daca platesc salariu doar intr-o luna din an (de regula aprilie cand platesc contabilul pentru depunerea bilantului anual) sunt obligat sa depun declaratia 112 in fiecare luna?
Scuze am pus gresit titlul. Trebuia "Depunere declaratia 112" pentru entitate nonprofit
jordy7, utilizator
Dar puteti sa optati pe varianta in care sa faceti un contract de prestari servicii cu respectiva contabila autorizata, va da factura si chitanta pentru serviciul prestat de intocmire situatii financiare si la dumneavostra dispare treaba cu angajatul. E mai simplu.
Daca mergeti cu varianta de contract de munca doar in aprilie, trebuie sa jonglati cu declaratia 010 pentru vector fiscal dar si cu revisalul.
george-neagu, moderator
Multumesc, asa voi face.