Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Citare ca martor intr-un litigiu de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Citare ca martor intr-un litigiu de munca

Buna ziua.Va rog sa ma ajutati cu o informatie.Am primit o citatie ca martor intr-un
proces de fond-drepturi banesti,in judetul Hunedoara eu locuind in Bucuresti.Cum pot refuza deplasarea , cine suporta costurile deplasarii( in cazul in care nu pot refuza) si cui trebuie sa ma adresez?
Va multumesc!
Atata timp cat instanta a dispus audierea martorilor trebuie sa va prezentati. Martorul nu poate fi inlocuit decat in caz de deces, disparitie sau motive intemeiate.
Cine v-a propus ca martor suporta si cheluielile cu deplasarea si cazarea dvs.