Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... declaratie notariala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

declaratie notariala

Buna ziua,as dori sa stiu cat timp are valabilitate o declaratie notariala data pe proprie raspundere cum ca nu detin alte proprietati (pentru prelungire contract inchiriere locuinta ANL).Va multumesc!

declaratia este valabila pana la retragerea valabilitati de dtr , din cauza intrari in posesia altei proprietati SI AVETI aceasta obligatie , daca nu , este posibil , la depistare sa suportati o sanctiune penala , deci de dtr depinde valabilitatea ,cu exceptia daca nu ati stabil,it o data de expiratre a declaratiei.

Buna ziua!
Administratia locala este cea care stabileste conditiile de actualizare documentatiei ANL, inclusiv a adeverintei. Trebuie sa va informati acolo. Declaratia in sine nu are a perioada determinata de valabilitate.