Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proprietate: cum putem impiedica un mostenitor sa mai ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proprietate: cum putem impiedica un mostenitor sa mai comita abuzuri?

Sintem 3 frati si avem toti certificate de mostenire,unul dintre noi face abuzuri intrind pe toata proprietatea si fiind violent.As dorii cum pot sa obtin interzicerea lui pe proprietate pina la inpartirea succesorala.Va multumesc.
Faceti plangere penala la politie pentru comportament violent, iar daca aveti certificat medico-legal sa-l prezentati.