Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrari

Lucrez in invatamint si in aceasta perioada se completeaza normele didactice pentru urmatorul an scolar. Se va emite o decizie a directiunii cu materiile predate.Ce se imtimpla daca refuzi semnarea deciziei, aducind argumente viabile, dar care vizeaza toate normele( modalitate de constituire ) nu numai cea personala ?
Vi se poate comunica decizia si prin alte mijloace de comunicare ... de exemplu, prin posta cu confirmare de primire ..

Dvs aveti posibilitatea de a contesta decizia respectiva ..