Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radar 101km/h
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radar 101km/h

Buna seara,
Sunt disperata am condus in localitate ci 101km/h. Mi-a facut proces verbal si imi suspenda carnetul de conducere pe 90 zile, am amenda 810 lei. In jud. Mures au filmat cu un video radar, si imi spunea politistul ca nu se mai poate face nimic. Am dovada pentru 15 zile dar am nevoie disperata de carnet. Am inteles ca e posibil sa primesc suspendare doar 30 de zile cu reexaminare.
Pot sa fac contestatie.........................., e vorba doar de 1km peste limita de suspendare?
Am vreo sansa sa castig, la prima vedere procesul verbal e corect intocmit.

Multumesc:)
Formulati plingere impotriva procesului verbal in termen de 15 zile, pe baza unui certificat de grefa puteti lua carnetul inapoi pe toata durata judecarii cauzei. Luati legatura cu un avocat poate gaseste nereguli in procesul verbal pentru a va formula contestatia. Succes!