Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... repartizarea cheltuielilor comune intr-un bloc cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

repartizarea cheltuielilor comune intr-un bloc cu spatii inchiriate

Din cheltuieliile comune( eletrica lift,electrica scara, folosirea apei pentru cuatenie si parti comune ).Ce platesc pe nr de persoane din ap. si ce trebuie sa platesc pe suprafata utila a apartamentului?
Va multumesc anticipat!
Una intrebati dv. si alta spuneti in titlu.
Vreti sa fiti mai explicit?

Pana atunci va spun ca la un apartament se platesc:
- pe numar de persoane: gazele, electrica, gunoiul;
- pe cota parte indiviza: salarii, cheltuieli salariale, reparatii, lucrari de intretinere, de curatenie, caldura (daca nu exista repartitoare), ascensorul;
- pe apartament: supraveghere video, interfonul.
elga50, moderator