avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... repartizarea cheltuielilor comune intr-un bloc cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

repartizarea cheltuielilor comune intr-un bloc cu spatii inchiriate

Din cheltuieliile comune( eletrica lift,electrica scara, folosirea apei pentru cuatenie si parti comune ).Ce platesc pe nr de persoane din ap. si ce trebuie sa platesc pe suprafata utila a apartamentului?
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 21:47, 26 Ianuarie 2012
Una intrebati dv. si alta spuneti in titlu.
Vreti sa fiti mai explicit?

Pana atunci va spun ca la un apartament se platesc:
- pe numar de persoane: gazele, electrica, gunoiul;
- pe cota parte indiviza: salarii, cheltuieli salariale, reparatii, lucrari de intretinere, de curatenie, caldura (daca nu exista repartitoare), ascensorul;
- pe apartament: supraveghere video, interfonul.
Ultima modificare: Joi, 26 Ianuarie 2012
elga50, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata intretinere mari112 mari112 Buna ziua, as dori sa aflu ce trebuie sa apara pe lista de intretinere in dreptul unui apartament in care nu locuieste nimeni. Mai concret detin o garsoniera ... (vezi toată discuția)
Drepturi aly99 aly99 De la ce obligatii financiare este scutit un adult cu handicap grav,catre asociatia de locatari (exemplu:este netransportabil si este trecut la iluminatul ... (vezi toată discuția)
Contributii soby 1 soby 1 in urma cu 6 luni am devenit preprietarul unui apartament in urma decesului mamei mele .As dori sa stiu daca este normal sa fiu trecut la intretinere si sa ... (vezi toată discuția)