Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INCETARE CIM ADMINISTRATOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INCETARE CIM ADMINISTRATOR

administratorul unei societati a cerut incetarea cim cf.art 55 b.
cum pot sa fac decizia de incetare? administratorul decide ca administratorul sa inceteze cim cu acordul partilor?????
eu i-am sugerat sa solicite demisia dar nici asa nu sunt sigura ca este posibil.
mentionez ca la firma mai este un singur salariat in afara administratorului.
va rog sa imi dati un sfat!
multumesc!
In acest caz, asociatul unic sau unul dintre asociati vor semna decizia de incetare a raportului de munca .....