avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INCETARE CIM ADMINISTRATOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INCETARE CIM ADMINISTRATOR

administratorul unei societati a cerut incetarea cim cf.art 55 b.
cum pot sa fac decizia de incetare? administratorul decide ca administratorul sa inceteze cim cu acordul partilor?????
eu i-am sugerat sa solicite demisia dar nici asa nu sunt sigura ca este posibil.
mentionez ca la firma mai este un singur salariat in afara administratorului.
va rog sa imi dati un sfat!
multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:56, 27 Ianuarie 2012
In acest caz, asociatul unic sau unul dintre asociati vor semna decizia de incetare a raportului de munca .....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetarea cim cu art.55(b) din codul muncii riana02 riana02 Buna ziua, ma poate lamuri si pe mine cineva daca se poate ca eu in calitate de angajator sa cer incetarea contractului de munca cu art.55(b) din codul muncii ... (vezi toată discuția)
Ajutor- incetare contract de munca art 55 lit b sz_ada sz_ada am nevoie de cartea de munca deoarece vreau sa ma angajez in cadrul altei societatii...initial am formulat o cerere de demisie cu care m-am prezentat la ... (vezi toată discuția)
Detasare, semnaturi ContSters146823 ContSters146823 Administratorul unic al unei societati comerciale poate fi si salariat in cadrul acestei societati? Institutie publica am cerut detasarea unui salariat de la ... (vezi toată discuția)