Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 buna ziua - cod CAEN pentru cafea la dozator
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

buna ziua - cod CAEN pentru cafea la dozator

as dori sa stiu daca eu am un ii cu un cod caen 4719(comert cu amanuntul in magazine nespecializate cu vanzare predominanta de produse nealimentare)unde vand produse de artizanat si decoratiuni, daca pot vinde pe acest cod caen si bauturi racoritoare,cafea la dozator si alte produse preambalate.astept raspuns va multumesc.
Daca vindeti cafea la dozator trebuie sa aveti autorizat si codul CAEN 4799.
dar pentru a vinde bauturi racoritoare am nevoie de alt cod?mentionez ca bauturile nu se consuma in incinta magazinului,voi vinde doar peturi sigilate.
V-as recomanda 4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.