Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda pentru tulburarea linistii publice, dosar pe ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda pentru tulburarea linistii publice, dosar pe rolul instantei

Va salut , am luat o amenda pentru tulburarea linistii publice , am contestat amenda , m-am legat de faptul ca procesul verbal a fost facut in lipsa , fara martori fara semnatura , si fara sa am dreptul sa fac obiectii
In fine marti trebuie sa ma prezint la judecatorie , la proces , nu mi-am luat avocat ca nu cred ca se merita , ce ma sfatuiti sa fac? sa ma prezint? ce sa spun la proces?
edee, utilizator
Nu exista cuvinte magice,trebuie sa va sustineti cauza si sa solicitati anularea procesului verbal .
Este bine sa va prezentati la judecatorie.