Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Pot accesa fonduri nerambursabile pentru a infiinta o ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Pot accesa fonduri nerambursabile pentru a infiinta o gradinita?

pentru infiintarea unei gradinite particulare se pot accesa fonduri europene nerambursabile /
Finantarile nerambursabile pentru gradinite particulare se acorda astfel:
- pentru infiintarea unei gradinite particulare dar numai in mediul rural si in parteneriat cu consiliul local. Masura de finantare este 322 - renovarea si dezvoltarea satelor si se acorda prin Programul National de Dezvoltare Rurala.
- pentru modernizare se pot acorda atat in mediul rural cat si urban.