avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Pot accesa fonduri nerambursabile pentru a infiinta o ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Pot accesa fonduri nerambursabile pentru a infiinta o gradinita?

pentru infiintarea unei gradinite particulare se pot accesa fonduri europene nerambursabile /
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 00:35, 29 Ianuarie 2012
Finantarile nerambursabile pentru gradinite particulare se acorda astfel:
- pentru infiintarea unei gradinite particulare dar numai in mediul rural si in parteneriat cu consiliul local. Masura de finantare este 322 - renovarea si dezvoltarea satelor si se acorda prin Programul National de Dezvoltare Rurala.
- pentru modernizare se pot acorda atat in mediul rural cat si urban.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

fonduri modernizare gradinita FELYSS FELYSS Buna seara! Pot primi fonduri nerambursabile pentru modernizarea unei gradinite particulare din mediul urban sau pentru pregatirea personalului didactic?Va ... (vezi toată discuția)
Gradinita particulara utc utc Care sunt conditiile de a beneficia de fonduri nerambursabile in vederea infiintari unei gradinite particulare? (vezi toată discuția)
Idei de afaceri - infiintare gradinita (posibil accesare fonduri europene?) erdeicristina erdeicristina Buna ziua tuturor . vin din nou cu o intrebare .Va rog sa imi dati si mie niste sfaturi , in ceea ce priveste ideea de afacere ... am renuntat la serviciul meu ... (vezi toată discuția)