avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune???
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune???

tatal a murit acum 8 ani..nu s-a facut succesiunea.ce se poate intampla?se mai poate face succesiunea????
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 10:07, 29 Ianuarie 2012
Daca succesiunea nu a fost dezbatuta de alte persoane cu vocatie succesorala, inca o puteti face.
dar daca mama nu vrea sa faca succesiunea si ea are toate actele?ce as putea face eu??
Deschideti o actiune in instanta si dezbateti succesiunea in instanta. Sau asteptati sa decedeze mama si apoi faceti succesiunea succesiva pentru amandoi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa succesiune dannyy26 dannyy26 Buna ziua,as vrea sa intreb cat anume dintr-un apartament de 3 camere mostenesc in calitate de unic mostenitor dupa decesul tatalui meu.Acum sunt co proprietar ... (vezi toată discuția)
succesiune - buna ziua, tata a fost recasatorit cu o femeie, in noiembrie ... moisetdo moisetdo Buna ziua, Tata a fost recasatorit cu o femeie, in noiembrie 2020 el a murit, in aprilie 2021 a murit si ea.Tata i-a facut donatie pe tot ce detinea din ... (vezi toată discuția)
Succesiune - delicata m-lisa m-lisa Am rugamintea sa ma ajutati intr-o problema de succesiune mai delicata. Tatal meu a decedat in ianuarie 2004. Succesiunea nu a fost facuta nici pana in prezent ... (vezi toată discuția)