Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune???
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune???

tatal a murit acum 8 ani..nu s-a facut succesiunea.ce se poate intampla?se mai poate face succesiunea????
Daca succesiunea nu a fost dezbatuta de alte persoane cu vocatie succesorala, inca o puteti face.
dar daca mama nu vrea sa faca succesiunea si ea are toate actele?ce as putea face eu??
Deschideti o actiune in instanta si dezbateti succesiunea in instanta. Sau asteptati sa decedeze mama si apoi faceti succesiunea succesiva pentru amandoi.