Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Activitate secundara caen 8211 si 8219
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Activitate secundara caen 8211 si 8219

Poate o persoana fizica autorizata ,care are actv. principala 7430 ,activitati de traducere , sa faca si activitati de secretariat respectic codurile caen 8211 si 8219 sau una din ele ?
Multumesc
legal ORC nu autorizeaza traducator ca PFA ceea ce contravine practici, traducatori care vor sa colaboreze cu notari sau avocati solicita autorizare de traducator la Ministerul Justitiei si fac traduceri legalizate restul fac traducere nelegalizata firmelor: corespondenta, pregatire documente,etc. inclusiv secretariat .
Multumesc ,sa inteleg ca un traducator autorizat de Ministerul Justitiei isi exercita meseria doar pe baza autorizatiei pe care o are si se inregistreaza la fisc ?
Cred ca raspunsul il gasiti citind discutia de aici:

www.avocatnet.ro/content/for...