avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... marire de salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

marire de salariu

pot cere marirea de salariu, daca mi se dau noi responsabilitati, care nu intra in fisa postului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:03, 30 Ianuarie 2012
Da, se poate solicita o majorare de salariu angajatorului in conditiile in care vi se dau noi atributii .. insa pentru a-si produce efecte, ar trebui sa fie si acesta de acord.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atributii in plus doruletzu doruletzu sant angajat la o institutie publica ca muncitor calificat iar din mai anul acesta am primit o completare de atributii adica sa conduc autoturismele ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, va rog sa ma lamuriti in privinta unui fapt ce tine ... Adina91 Adina91 Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti in privinta unui fapt ce tine de Fisa postului.Este legal ca angajatorul sa atribuie angajatului noi responsabilitati daca nu ... (vezi toată discuția)
Atributii suplimentare care nu tin de natura postului ocupat si nespecificate in fisa postului euggen23 euggen23 Buna ziua, de un an zile am tot primit atributii/responsabilitati suplimentare, care nu tin de postul ocupat de mine si, evident, nici nu sunt trecute in fisa ... (vezi toată discuția)