Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... prescriptie de datorii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

prescriptie de datorii

buna ziua!as dori sa stiu care este termenul de prescriptie in relatiile comerciale (beneficiar-prestator de servicii) si in ce conditii???mentionez ca intre parteneri a avut loc o compensare in martie 2010,colaborarea acestora demarand in 2005,pana astazi.face diferenta descrierea continuta in factura?? (achizitie,produs necorespunzator dpdv calitativ, etc.)??? #-o#-o#-o

am omis sa precizez ca nu a fost efectuata nici o plata,exceptie facand aceste pv de compensare...

multumesc anticipat!!!
Ioana_Probably, utilizator
Multumesc pentru raspuns
multumesc pentru raspuns!!! :thumbup: