Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort prin acord -prezenta sotilor la depunerea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort prin acord -prezenta sotilor la depunerea actiunii

cum se procedeaza la divortul prin acord daca unul dintre soti nu poate fii prezent cand se depune actiunea?se poate da o declaratie de acceptare de catre sotul care nu poate fii prezent?cam cum ar trebuii sa arate daca se poate da declaratia de acceptare? va multumesc
andra-celia a scris:

daca si-ar fii permis nu ar mai fii intrebat aici,ms....

Atunci sa mearga la notar si sa ii spuna notarul cum sa procedeze.
Trebuie ca sotul dvs. sa semneze la notar procura autentica.
Dar si la notar va costa bani...

Cel mai ieftin este sa vina el in instanta.
Va costa doar 39 lei...asa...