Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie intretinere

Va salut
Am 18 ani sunt in clasa a 12-a acum o saptamana am castigat procesul cu tatal meu am cerut 20% pana la terminarea studilor dar nu mai tarziu de 26 de ani .
Va intreb peste un an va trebui sa il dau dinou in judecata si sa dovedesc ca am intrat la facultate si ca vreau pensie pana cand termin facultatea? deci un nou proces?sau acest proces castigat saptamana trecuta este suficient si probabil va trebui sa dovedesc la serviciu lu taicamiu cu adeverinta de la facultate ca sunt student?
Va multumesc anticipat
daca scrie in hotarare ca pana la terminarea studiilor, 26 de ani, nu.