avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1659 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Deranjarea Linistii Publice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Deranjarea Linistii Publice

Am si eu o problema cu Jandarmeria ...
Am un vecin , care la orice sunet, putin mai tare , cheama jandarmeria ( el locuieste in blocul de alaturi , iar blocurile sunt unite ).

E a 7-a oara cand vine Jandarmeria ... m-am saturat eu de ei ...

Vrea sa stranga semnaturi impotriva mea ... nu stiu de ce ... nu i-am facut nimic , nu ne cunoastem ... nu ne-am certat .

Ce are cu mine ? Ce pot sa-i fac ? M-am saturat de el ...

Nu pot asculta si eu o piesa calumea ... sa aud ce spune cutare cand canta ... :(

Help !

L.E. : Ascult muzica de la 08:00 A.M. pana la 11:30 A.M.

Seara asculta la casti , deci nu-l deranjeaza ...

Uneori cheama jandarmii aiurea . Fara sa fac nimic ... pur si simplu e fenomenal ...
Cel mai recent răspuns: RedLabel , utilizator 14:40, 13 Aprilie 2011
dar nu o dau tare :) ... e chiar cat sa o aud ... :|
racfm a scris:

dar nu o dau tare :) ... e chiar cat sa o aud ... :|



Chestiune absolut relativă. De la cîţi decibeli în sus începeţi să auziţi? :yeah:

:happy:
:happy: Si ce gen de muzica. Acu' aud ca muzica clasica calmeaza si induce o stare de bine. :D

Or fi manele? Hard rock? :)
Imprumutati un sonometru (sau cumparati unul) si vedeti exact ce nivel de zgomot aveti in casa la nivelul la care ascultati de obicei muzica...
Pai si nu inteleg ceva? legea este asa de subiectiva? adik nu prevede si ea masurarea zgomotului ,de catre organul abilitat sa amendeze, cu un aparat de masurat ? este asa dupa cum ii vine fiecaruia?
astept raspuns

Alte discuții în legătură

Vecin meloman start01 start01 Va salut, Am un vecin de pe scara alaturata (avem acelasi administrator cu care el e foarte bun prieten...din pacate), care asculta muzica cu un subwoofer ... (vezi toată discuția)
Deranjarea linisti publice legea nr. 192/2019. cand pot asculta ... Anonimmm2017 Anonimmm2017 Deranjarea linisti publice Legea nr. 192/2019. Cand pot asculta muzica si cat de tare incat sa nu fiu amendat? Am avut o situatie penibila si vreau sa stiu ... (vezi toată discuția)
Vecina sensibila julie88 julie88 stau la bloc la etajul 1.sunt venita acasa de la facultate cam de o luna.am obiceiul de 2- 3 ori pe saptamana mai ales cand fac curatenie sa ascult muzica mai ... (vezi toată discuția)