Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Legea nr. 95/2006 - coasigurat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Legea nr. 95/2006 - coasigurat

am o fetiţă în vărstă de 23 ani, nu are loc de muncă, nu este elevă, studentă, ucenică iar eu sunt angajat al MAI şi asigurat la Casa OPSNAJ, dacă pot să o trec coasigurată sua nu. Vă mulţumesc.
Nu puteti.Calitatea de coasigurat al unei persoane asigurate poate avea sotul/sotia,copil/parinte,dar nu si parinte copil.Fata va trebui sa incheie un contract de asigurare la sanatate cu casa de sanatate.
vă mulţumesc pentru raspuns.