Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

buna ziua,
daca am pierdut un proces ca netimbrat mai exista vreo posibilitate sa redeschid altul sau ce s-ar putea face?
puteti depune alta actiune, deoarece actiunea va fost anulata ca netimbrata, nu s-a intrat pe fondul cauzei!
actiunea era la tribunal,la judecatorie am pierdut::((
se mai poate face ceva in cazul acesta?
nu ati spus ca ati pierdut la tribunal ,dupa ce ati facut recurs la hot judecatoriei la care ati pierdut din cauza netimbrarii actiuni,daca nu ati timbrat nici recursul la tribunal si nu ati motivat dece nu ati timbrat , respectiv lipsa materiala - bani , mai incercati un apel dar.... slabe sperante .consultati si un avocat.
nu ati inteles,la judecatorie mi s-a respins cererea,am facut recurs si la tribunal am uitat de proces si nu am platit taxa de timbru si mi s-a respins cererea ca netimbrata,de aceea vroiam sa stiu aca mai exista vreo posibilitate?