Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lipsa de folosinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lipsa de folosinta

este pe rol un proces civil cu 5 mostenitori,partaj sucesoral
unul din mostenitori foloseste intreg imobilul , anexe teren
intrebarea mea este se mai poate cere acuma lipsa de folosinta?
sabinaincas a scris:

este pe rol un proces civil cu 5 mostenitori,partaj sucesoral
unul din mostenitori foloseste intreg imobilul , anexe teren
intrebarea mea este se mai poate cere acuma lipsa de folosinta?

Ziceati ca imobilul este folosit, atunci cum sa se ceara lipsa de folosinta si pentru ce ?
sunt 5 mostenitori, doar unul foloseste tot restul ..........