Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... despre penal-Condamnare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

despre penal-Condamnare

Solutie: În baza art. 211 alin 2 lit. b şi c şi al. 2 indice 1 lit. a Cod penal rap. la art. 74 al. 1 lit. b şi c C.pen şi 76 lit. b C.pen.,condamnă pe inculpatul L.S.S, pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie, la o pedeapsă de : 1 ( un) an închisoare În baza art. 71 C. pen interzice inculpatului drepturile prevăzute de art. 64 lit a teza II şi lit b Cod penal. Constată că inculpatul ....................... a fost arestat la data de 18.03.2009, în baza mandatului de arestare preventivă nr. 22/2009, emis de Tribunalul Bihor şi pus în libertate la data de 03.07.2009 în baza încheierii din data de 30.06.2009 a Judecătoriei Aleşd, rămasă definitivă prin decizia penală nr. 326/R/2009 a Tribunalului Bihor Oradea şi în baza art. 88 C.p. deduce din pedeapsă perioada executată. Intrebarea este acesta trebuia sa se prezinte la serviciul de PROBATIUNE...? sau nu..Va multumesc..anticipat. Cu respect.
Gabriela Mihai, Avocat