Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sentinta ..penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sentinta ..penala

Solutie: În baza art. 211 alin 2 lit. b şi c şi al. 2 indice 1 lit. a Cod penal rap. la art. 74 al. 1 lit. b şi c C.pen şi 76 lit. b C.pen.,condamnă pe inculpatul L.S.S, pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie, la o pedeapsă de : 1 ( un) an închisoare În baza art. 71 C. pen interzice inculpatului drepturile prevăzute de art. 64 lit a teza II şi lit b Cod penal.
intrebarea este..face inchisoare cu executare sau supendarea ei?
Cu executare in regim de detentie
Sunteti sigur ca nu exista si alta mentiune in dispozitiv?
daca nu i-au fost aplicate si dispozitiile art 81 sau 86 cod penal atunci este cu executare.
cititi sentinta cu atentie si vedeti daca se dispune suspendarea.
Este toata sentinta?Scrieti exact totul.Daune etc.Daca urmeaza scris ceva de genul:suspenda executarea pedepsei in baza art 81" sau altele, inseamna ca pedeapsa este cu suspendare.